[W sieci] Azjatyckie lody o smaku zielonej herbaty

Minęły już dwa miesiące odkąd napisałam gościnnego posta na temat lodów o smaku zielonej herbaty dla portalu Wygrywam z Anoreksją i przyszedł najwyższy czas, żeby się podzielić nim z Wami nie tylko na Facebooku!

matcha1

Jedną z pierwszych rzeczy, która kojarzy się z Japonią jest zielona herbata. Od razu przed oczyma staje scena jak z pocztówki – ubrana w piękne kimono gejsza podczas ceremonii parzenia herbaty. Zielona herbata w Japonii jest wszędzie: podawana za darmo w każdej restauracji czy knajpce, dostępna w przydrożnych automatach z piciem w wersji na ciepło, jak i na zimno. Mało który Japończyk uznaje się za znawcę, niewielu miało okazję brać udział w prawdziwej ceremonii chadō, lecz prawie każdy jest w mniejszym czy większym stopniu jej miłośnikiem. Jakby komuś nie wystarczało wlewanie w siebie litrów tego napoju od rana do nocy, może zawsze posilić się czymś z dodatkiem zielonej herbaty. Z reguły są to słodycze: ciastka, lody, często można spotkać także herbaciany makaron, a nawet dania, które na niej bazują – na przykład zadziwiające w swej prostocie chazuke, czyli zalewany herbatą ryż z dodatkami. Najwspanialszym wynalazkiem jednak są lody o smaku zielonej herbaty, które latem można dostać w Kraju Kwitnącej Wiśni dosłownie na każdym kroku. To o tym chcę dzisiaj napisać – o niesamowitym przysmaku jakim są lody z dodatkiem herbaty najwyższej jakości, czyli sproszkowanej matcha (wym: ma-cia)…

Resztę artykułu przeczytacie na Wygrywam z Anoreksją!

Może zachęci Was on do udziału w konkursie, w którym można wygrać KitKaty o smaku zielonej herbaty z dodatkiem płatków wiśni – więcej szczegółów tutaj.

kitkatkonkurs

Karolina

autor:

Cześć! Mam na imię Karolina. Jestem absolwentką japonistyki na Oxfordzie i piszę tutaj głównie o Azji Wschodniej. W wolnych chwilach czytam, gotuję wegańskie pyszności i próbuję wymyślić, jak choć trochę ulepszyć świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *