O mnie

fot. Filip Skrońc

Cześć! Nazywam się Karolina Bednarz i piszę tutaj głównie o podróżach, zwłaszcza po Azji Wschodniej. Skończyłam japonistykę na Oksfordzie, mieszkałam dwa lata w Japonii, parę miesięcy w Korei Południowej oraz w Korei Północnej. Aktualnie moją bazą jest Warszawa, choć nadal spędzam kilka miesięcy w roku w drodze.

Skończyłam Polską Szkołę Reportażu, gdzie przez rok uczyłam się, jak opisywać otaczającą mnie oczywistość. W 2017 roku zostałam finalistką Stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Od grudnia zeszłego roku prowadzę na Facebooku Tajfunowy Klub Książkowy, gdzie rozmawiamy o japońskiej literaturze pięknej. Za nami lektura „Zatracenia” Dazai Osamu i „Złotej Pagody” Mishimy Yukio. Następnie rozmawialiśmy o opowiadaniach Ryūnosuke Akutagawy, a teraz powoli czytamy „Onnazaka. Droga kobiety” Fumiko Enchi.

Staram się aktualizować bloga, ale najczęściej jestem aktywna na Facebooku i na Instagramie – to tam wrzucam na bieżąco swoje przemyślenia, newsy czy zdjęcia.

25.04.2018 w Wydawnictwie Czarne ukaże się moja książka reporterska: „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”. Więcej szczegółów na temat samej książki, spotkań autorskich itd tutaj.